Lázár Ervin Program (LEP) tájékoztató

A 2019-2020-as tanévtől kezdve lehetővé vált, hogy minden tanuló évente egyszer eljuthasson színházba vagy cirkuszba. Ennek a programnak a neve: Lázár Ervin Program, rövidítve LEP. Ahhoz, hogy ezt országosan átlátni és szervezni lehessen, a KRÉTA felületen megjelent egy fül, s onnan kell jelentkeztetnünk a tanulókat. Ezt a szervezést a tankerületek végzik. Ők kapják meg az időpontokat a darabokra, ők szervezik meg a buszokat is. Természetesen több iskola tanulói fognak együtt utazni, hiszen így gazdaságos. A tankerület egyeztet az iskolákkal a kiajánlott darabokról, s az iskolák jelentkeztetik az osztályokat. Erről a szülő is értesítést kap e-mail formájában. Ez segíti a szülőt abban, hogy követni tudja gyermeke színházlátogatását. Fontos lenne, hogy a tanulók ne hiányozzanak a színházlátogatásról, mert azt később pótolni kell.

Minden évfolyamnak más-más lehetősége van a cirkusz- és színházlátogatásra:

•   1. osztályosok: helyszínre kiajánlott darabokat nézhetnek meg
•   2. osztályosok: helyszínre kiajánlott darabokat nézhetnek meg
•   3. osztályosok: Pécsre mehetnek a Nemzeti Színházba
•   4. osztályosok: helyszínre kiajánlott darabokat nézhetnek meg
•   5. osztályosok: Pécsre mehetnek a Nemzeti Színházba
•   6. osztályosok: Budapestre mehetnek a Fővárosi Nagycirkuszba
•   7. osztályosok: helyszínre kiajánlott darabokat nézhetnek meg
•   8. osztályosok: Budapestre utazhatnak színházlátogatásra

A helyszínre kiajánlott darabokat is több iskola tanulói nézhetik meg egyszerre, s nem biztos, hogy községünkben mutatják be azokat. A tanulók szállításáról ebben az esetben is gondoskodnak.

Megjegyzés: A fenti képen Lázár Ervin író képe látható. Ő a program névadója.